İnsan ve Toplum Derneği

Bir İnsan Değişir Toplum Değişir.

Üyelik Girişi
Saat
Takvim

Derneğimiz Tarafından Düzenlenen Edirne-İstanbul ve Bolu Gezisi Yapıldı

İnsan ve Toplum Derneği tarafından hazırlanarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na sunulan Güçlü Yarınlar İçin Girişimci Genç Ahileri Yetiştirme Projesi kapsamında bu hafta sonu Edirne-İstanbul ve Bolu illerini kapsayan kültürel bir gezi düzenlendi.

Proje yararlanıcısı gençler ile birlikte; tarih bilincinin gelişmesi, aidiyet kültürünün kökleşmesi, vatan ve millet sevgisinin pekişmesi için İstanbul, Edirne ve Bolu illerinin tarihi ve kültürel mekanları gezildi.

Gezi kapsamında, Edirne’de; Selimiye camii, Arasta çarşısı, Üç Minareli Camii, Darul Hadis Camii, Kapalı çarşı, tarihi köprüler, Sarayiçi Kırkpınar Güreş Meydanı, Sultan II Beyazıd Külliyesi, Balkan Şehitliği vb tarihi mekanlar gezildi. İstanbul’da; Fetih 1453 müzesi, Eyüp Sultan Camii, Piyer Loti, Minyatürk, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Gülhane Parkı, Sultanahmet Camii vb tarihi mekanlar gezildi. Bolu’da ise tarihi konaklar ile Gölcük ziyaret edildi.

Proje katılımcısı öğrenciler ile öğretmenlerin birlikte nitelikli ve hoş vakit geçirdiği gezide öğrenciler yeni yerleri görmenin heyecanın yaşadılar.1580 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Site Dilini Seçin
Haberler

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.65888.6934
Euro10.139610.1802
Hava Durumu
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret59681